saadet partisi

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Ekolojik Yaşam

Yelki'de tarım alanına Go-Kart pisti yapılmak istenmesine karşı nöbet sürüyor

İzmir Güzelbahçe'ye bağlı Yelki’de tarım alanı olarak belirlenen araziye motor sporları pisti yapılmak istenmesine ilişkin başlatılan nöbet eylemi ikinci gününde devam ediyor.

11 Ağustos 2020 Saat: 13:46
Yelki'de tarım alanına Go-Kart pisti yapılmak istenmesine karşı nöbet sürüyor
Yelki'de tarım alanına Go-Kart pisti yapılmak istenmesine karşı nöbet sürüyor

İzmir Güzelbahçe'ye bağlı Yelki’de İzmir Kent bütünü çevre düzeni planında tarım alanı olarak belirlenen araziye motor sporları pisti yapılmak istenmesine ilişkin başlatılan nöbet eylemi ikinci gününde devam ediyor.

Nöbete katılanlar insan zinciri oluşturarak taleplerini dile getirdi. Zincirde konuşma yapan Güzelbahçe Kültür, Çevre ve Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) Başkanı Tuğrul Şahbaz, iki yıldır Go-Kart pistine karşı GÜLDER ve EGEÇEP ile birlikte hem hukuki hem de toplumsal mücadele verdiklerini söyledi.

Şahbaz, “Adli tatil nedeniyle dava resmi anlamda sonuçlanamadan 2 gün önce girişimci alelacele alana asfalt dökmek istedi. Belediyenin mühürlediği çalışma alanına hukuksuz olarak girip, mührü sökerek asfalt dökümü yapmak isteyen girişimci durduruldu. Ancak "Ben asfaltımı atayım, davayı kazanırsanız, siz asfaltı sökersiniz"  diyerek asfalt araçlarını alanın dibinde bekleten girişimcinin yeni oldu bittiler yapmaması için  bölgede 24 saat nöbet tutuyoruz” dedi.

“PANDEMİ RANTIN DEĞİL DOĞANIN KORUNMASININ ÖNEMİNİ GÖSTERDİ"

Güzelbahçe Belediyesinin hem dava açarak, hem alanda nöbet tutanlara lojistik destek olarak yanlarında olduğunu belirten Şahbaz, “Bu konuda daha önce Güzelbahçe'de yaptığımız  panellerde bizi bilimsel anlamda her zaman destekleyen TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu, İzmir Tabip Odası ve hukukun yılmaz savunucusu İzmir Barosunu nöbetimizi ziyarete bekliyoruz. Tüm İzmir milletvekillerini tarımdan, doğadan yana olduklarını göstermek için nöbet alanında birlikte basın açıklaması yapmaya çağırıyoruz.  Tarım arazilerinin talanına karşı olan, tarım konusunda kooperatiflere ve üreticilere verdiği desteği herkesçe bilinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'in de yanımızda olduğunu göstermesini bekliyoruz. Çünkü pandemi tüm insanlığa rantın değil doğanın korunmasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu koşullarda bile yurdun her yanında Kaz Dağları'ndan Cerattepe'ye, Sinop'tan Mersin'e, Aydın'da, Salihli'de JES'lerden,  Karaburun'da RES'ler ve balık çiftliklerine talan sürüyor. Vakit daralıyor ve hızlı olmamız lazım” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız