Eğitim

Arı yetiştiricileri, Arı Sütü Eğitimi’ne yoğun ilgi gösterdi

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 26- 27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenen Arı Sütü Eğitimi’ne arı yetiştiricileri yoğun ilgi gösterdi.

1 Nisan 2022 Saat: 11:51
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 288 kez okunmuştur

Arı yetiştiricileri, Arı Sütü Eğitimi’ne yoğun ilgi gösterdi
Arı yetiştiricileri, Arı Sütü Eğitimi’ne yoğun ilgi gösterdi

Arı yetiştiricileri, Arı Sütü Eğitimi’ne yoğun ilgi gösterdi

Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından  26- 27 Mart 2022 tarihleri arasında düzenlenen  Arı Sütü Eğitimi’ne arı yetiştiricileri yoğun ilgi gösterdi.

 MİTSO, Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR) ve Caddebostan Rotary Kulübü işbirliğinde düzenlenen ‘’Arı Sütü Üretimi’’ eğitimine Adana, Kahramanmaraş gibi çeşitli il ve ilçelerden 40 arıcı ve MSKÜ Milas Veteriner Fakültesi öğrencileri katılım sağladı. İki gün olarak planlanan eğitimin ilk gününde teorik eğitim gerçekleştirilirken ikinci gün planlanan uygulamalı eğitim Menteş Mahallesinde gerçekleştirildi.

Eğitim çalışmasının ilk günü konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; ‘’Ülke tarımının içerisinden geçtiği bu zor dönemde Milas Belediyemiz bünyesinde kurulan en genç müdürlüklerden olan Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz aracılığıyla hem gerçekleştirilecek desteklemelerle hem de bu tarz eğitim programları ile üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Eğitim sonunda katılımcılara; 4 kanallı arı sütü çerçevesi, arı sütü çıtası ve plastikleri, silikon kurtçuk aktarım kaşığı ve çerçeve askısı hediye edildi.

Arı Sütü Nedir? Ne İşe Yarar?

Arı sütü, arıların yavru beslenmesinde ve kraliçe arı yetiştirmede kullandıkları zengin içerikli bir salgıdır. Arı sütü vücuttaki hücreleri yeniler. Arı sütünde kalsiyum, bakır, demir, fosfor, silikon, sülfür ve potasyum gibi çeşitli besin ve minerallerin yanı sıra, B vitamin ailesinin zengin vitaminleri; biotin, inositol, folat, nükleik asitler, gamma globulin ve insan vücudunun üretemediği 8 esansiyelamino asit de dahil olmak üzere 17 farklı amino asit bulunur.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız