İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Ödüllerini Aldı

2 Mayıs 2019 Saat: 17:30
İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Ödüllerini Aldı
Capital Dergisi tarafından, Adecco Türkiye Şirketler Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşen ve bu yıl 18’ncisi düzenlenen ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’ ödül töreni The Ritz Carlton İstanbul Otel’de

Capital Dergisi tarafından, Adecco Türkiye Şirketler Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşen ve bu yıl 18’ncisi düzenlenen ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’ ödül töreni The Ritz Carlton İstanbul Otel’de gerçekleşti.

Törene T-Systems ve Zenna Danışmanlık da co-sponsor olarak destek verdi. Capital’in gelenekselleşen dev araştırmasında Koç Holding bu yıl da zirveyi bırakmazken, Arçelik ikincilik koltuğunu korudu. Türkiye’nin en beğenilen üçüncü şirketi ise önemli bir atılım gerçekleştiren Eczacıbaşı Holding oldu. Ödül töreninde sektörlerinin en beğenilen 38 şirketi de ödül aldı.

Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nı Capital Dergisi olarak 18 yıldır sürdürdüklerini hatırlattı. Başlangıçta şirketlerin ve holdinglerin temkinli yaklaştığı bu araştırmanın son yıllarda iletişim direktörlerinin, CEO’ların yıllık hedefleri arasına girdiğinin altını çizen Rauf Ateş, “Artık, CEO’lar, ciro, ihracat, kar gibi rakamların yanı sıra, Türkiye’de ve sektöründe şirketinin ‘beğenilme’ performansı ile de değerlendiriliyor" diye konuştu

Adecco Türkiye Şirketler Grubu Seçme ve Yerleştirmeden Sorumlu Genel Müdürü Zeynep Kamışlı, İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması ve ödül törenine destek vermekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Zeynep Kamışlı, “Bugünün bizim için ayrı bir özelliği var. Adecco Türkiye Şirketler Grubu’nun 25’inci, grup şirketlerimizden üst düzey seçme ve yerleştirme yapan Badenoch+Clark Türkiye’nin beşinci yılını kutluyoruz. Hepinizin bildiği gibi, Türkiye zor, ama bir o kadar da potansiyeli olan, enerjik bir ülke. Bu nedenle de fırsatlarla dolu... The Adecco Group, Bölge Başkanımız Tibet Eğrioğlu liderliğinde Türkiye takımına her zaman güvendi ve bu güvenin karşılığında her dönem farklı yatırımlar yaptı. Bugün bu emeklerin 25’inci yılını kutluyoruz aslında” diye konuştu.

Adecco Türkiye’nin 2018 yılını yine ciddi bir büyüme oranı ile kapattığına dikkat çeken Kamışlı, kendi alanlarında liderliklerini koruyarak, büyümeye ve yatırım yapmaya devam ettiklerini söyledi. Badenoch+Clark olarak üst düzey seçme ve yerleştirme alanında lider firmaların başında geldiklerini belirten Zeynep Kamışlı “C, C-1 pozisyonlarında ve yönetim kurulu düzeyinde’’ yaptıkları yerleştirmelerin uzun soluklu başarı etkilerini bu beş yılda iş ortaklarıyla teyit ettiklerini vurguladı. Zeynep Kamışlı, üç yıl önce kuruluşunu gerçekleştirdikleri Spring Professional Türkiye’nin de kendi alanında lider konuma geldiğini ve her yıl büyümeye devam ettiğini anlattı. The Adecco Group olarak tüm dünyada aynı strateji ile ilerlediklerini ve liderliklerini koruduklarını ifaden eden Zeynep Kamışlı, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Kendi alanında lider, çalışılmak istenen ve tercih edilen bir grubun üyesi olmak hepimiz adına gurur verici. The Adecco Group çalışanları olarak, tüm dünyada bir liderlik kontratımız var. Bu kontrata gönülden bağlı çalışıyor ve bunu içselleştiriyoruz. Liderlik kontratı, performansımız, davranışlarımız ve ekiplerimiz adına sorumluluğumuzu gösteren ortak taahhüdümüzdür. Bu ortak hizmet bilinci de iş ortaklarımızla yaptığımız projelerde karşılıklı memnuniyet olarak sonuç veriyor.”

T-Systems Türkiye Genel Müdürü Sinan Kılıçoğlu ise Capital Dergisi tarafından bu yıl 18’incisi gerçekleştirilen Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nın ödül törenine destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Sinan Kılıçoğlu, ödül töreninde  bulunan ve ülkesine hizmetleriyle her türlü takdiri hak eden tüm şirketleri yürekten tebrik ettiğini sözlerine ekledi.

İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri araştırması ödül töreni öncesinde düzenlenen ve moderatörlüğünü Capital Dergisi Yayın Yönetmeni Sedef Seçkin Büyük’ün üstlendiği panelde, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Migros İcra Başkanı Özgür Tort ve Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ en beğenilen şirketler listesinde yer almalarını sağlayan stratejileri ve gelecek hedeflerini anlattı.

Dokuz yeni şirket en beğenilenler arasına girdi

Capital Dergisi’nin 18 yıldır gelenekselleşen İş Dünyasının En Beğenilen Şirketler araştırması iş dünyasından bin 480 üst düzey yöneticinin katılımıyla gerçekleşti. Araştırma sonucunda 17 şirket yer değiştirirken, dokuz yeni şirket en beğenilenler arasına giriş yaptı. İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri araştırmasında ilk iki sırada Koç Holding ve Arçelik yerini korurken, Eczacıbaşı Holding üçüncülüğe yükseldi.

Araştırmada sektörlerine göre en beğenilen şirketler ise Allianz Hayat ve Emeklilik, Allianz Sigorta, Akçansa, Arçelik, Banvit,BASF, Betek Boya, DHL, Eczacıbaşı Vitra, EnerjiSA, Enka, Ereğli Demir Çelik, Eti, Hepsi Burada, İş Yatırım, Korozo, LC Waikiki, L'Oreal, Maxx Royal, Mercedes-Benz Türk, Mey Diageo, Microsoft, Migros, Nef İnşaat, Nestle-Erikli, Novartis, Pınar, PwC, Shell, TBWA, TEB Faktoring, Turkcell, Türkiye İş Bankası, Unilever, Yapı Kredi Leasing, Yataş, Zorlu Tekstil oldu.

Araştırma nasıl yapıldı?

İş Dünyasının En Beğenilen Şirketler araştırması Eylül-Kasım 2018 tarihleri arasında Zenna Araştırma ve Danışmanlık tarafından online anket tekniği uygulanarak gerçekleştirildi. Araştırma kapsamında 600’ün üzerinde şirketten bin 480 yöneticinin görüşü alındı. İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri, görüşülen tüm iş dünyası temsilcilerinin cevapları üzerinden hesaplanırken, sektörlerin en beğenilen şirketleri sadece ilgili sektörün temsilcilerinin görüşleri üzerinden yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendi.

Araştırma Türkiye ve sektörler için en beğenilen şirketleri belirlemenin dışında, en beğenilen şirket olmayı sağlayan performans kriterlerini de ölçerek ideal şirketlerin fark yaratan performans alanlarını ortaya koydu. Bu kapsamda 22 performans kriteri sorgulandı ve hem bu kriterlerin öncelikleri hem şirketlerin hangi kriterlerle farklılaştığı gözler önüne konuldu.

Haber: Veysel Kavrayan

 

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız