İGF
Fakir Yılmaz
Fakir Yılmaz

Cuma'yı, Cumartesi'ye Bağlayan Bir Gün Gecesi..

Aslında, 'sel aldı' denen Çarşamba'dan Perşembe'ye oradan Cuma'ya ve ardından gelen Cumartesi'ye doğru giderken

30 Mayıs 2021 Saat: 16:27
Aslında, 'sel aldı' denen Çarşamba'dan Perşembe'ye oradan Cuma'ya ve ardından gelen Cumartesi'ye doğru giderken Pazartesi öncesi Salı sonrası devam eden akışın aslında eriyen karların, yağan yağmurların ardından gelen dolunun oluşturup, coşturduğu ve sel olup önüne kattığını tüm hızıyla alıp, götürdüğünü ve nereye, hangi kayaya ya da hangi sahile atacağını düşünmüyordu, sakin başlayan perşembe günü çıktığı yolda..
Ve bu adların yani önce haftaları, ardından ayları, sonra geride kalan yılları hatırlatan bu günlerin son günü olan pazar gibi son bulan onca yaşananların yorgunluğu ile yolun sonuna geldiğini fark etmeden çıkılan yolda önüne çıkan engelleri ısrarla, aşkla aşmak arzusunun güdüsünün omuzlara yüklediği yorgunlukla, her geride kalan günün seni yıprattığını da anlamaz, anlamak istemezsin beyazlanan saç ve sakalların dişler gibi dökülmesi ile..

. Bir ben uyumadım, Kaç leylim bahar, Hasretinden prangalar eskittim. Saçlarına kan gülleri takayım, Bir o yana Bir bu yana... diyen Ahmet Arif'in satırları eşliğinde uyuyanlara, uyan diye seslenen güzel ezan sesi ile geride kaldığını, pencereye umutla ve yeniden vuran güneşin ışıkları ile..

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız