saadet partisi

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Hayvan

Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Karadeniz bölgesini etkisi altına alan yoğun kış şartları dolayısıyla aç kalma tehlikesi altında bulunan ve doğal ortamda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

16 Ocak 2016 Saat: 11:57
Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Ordu’da etkili olan kar yağışı sonrasında olumsuz hava şartları nedeniyle aç kalma tehlikesi altında bulunan ve doğal ortamda yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayatının vazgeçilmezi olan hayvanlara yem bırakıldı.Ulubey İlçesi Sayacabaşı mevkiinde gerçekleştirilen doğal yaşamdaki kuşlar ve hayvanlar için doğaya yem bırakma programına, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ulubey Kaymakamı Emrullah Temizkan, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Doğa Koruma ve Milli Parklar XI. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürü İshak Yılmaz, Orman İşletme Müdürü Serkan Cüce, Doğa Koruma ve Milli Parklar ve Orman İşletme Müdürlüğü personelleri ve basın mensupları katıldı.

Sayacabaşı mevkiindeki bir alana kuşlar ve doğal yaşamdaki hayvanlar için yem bırakan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ağır kış şartlarında herkesin aç kalan kuşları ve doğal yaşamdaki hayvanlara karşı duyarlı olmalarını istedi.

Biliyorsunuz Ordu’ya çok fazla kar yağdı. Bulunduğumuz yerde 2 metre kar var. Kar demek, bütün hayvanlar için yiyecek anlamına gelen bütün bitkilerin kar altında kalması demek. Burada sadece domuz akla gelmemeli. Bölgemizde bol miktarda karaca da bulunuyor. Tavşanlar, kurt, kuş ve diğer hayvanlarımızı bu ağır kış şartları altında düşünmemiz gerekiyor” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Bunlar bize Allah’ın bir emaneti. Buralarda kar varken bu hayvanlar ne yer? Ne içer? Düşünmüyorsak bizde bazı vicdanı duygularımız noksandır demek lazım. Görevli arkadaşlarımız bir çok yere bu yemlerden bırakıyorlar” şeklinde konuştu.

Sayacabaşı’ndaki alana bugün yaban hayatının desteklenmesi amacıyla 500 kg karma besi yemi ile pazar artığı olarak 500 kg sebze ve meyve artığı bırakıldığını belirten Vali Balkanlıoğlu, 2015 yılı içerisinde 10 ton besi yemi ile pazar artığı bırakıldığını, 2016 yılında da 10 ton besi yemi ile pazar artığı bırakılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Orman Bölge Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Ekibiyle beraber buraya yem koyuyorlar. Ulubey Kaymakamımız, Ulubey Belediye Başkanımız bu konuda duyarlılar. Burası yoğun orman sahası ve tamamen karla kaplı. Bize emanet olan tabiatın ve Ordu’nun, Karadeniz’in süsü olan yabani hayvanlar başta karacalar olmak üzere buradan istifade ederler diye düşünüyorum. Bu hayvanları av hayvanı olarak görmesinler. Bunlar yaşam halkasının birer zinciri ve bu hayvanlara her açıdan sahip çıkmak lazım. Farkındalık oluşturalım istedik” diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız