chp iyi parti

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Veysel Kavrayan ''Global GastroEkonomi Zirvesi''ne Katılacak

Gazeteci-Yazar ve Gastronomi Meraklısı Veysel Kavrayan, TURYİD tarafından davet edildiği ve 12 Mart'ta İstanbul'da düzenlenecek olan 2. Global GastroEkonomi Zirvesi'ne katılacak.

4 Mart 2019 Saat: 22:52
Veysel Kavrayan ''Global GastroEkonomi Zirvesi''ne Katılacak
Veysel Kavrayan ''Global GastroEkonomi Zirvesi''ne Katılacak

2. Global GastroEkonomi Zirvesi’ni hayata geçirmeye hazırlanan TURYİD, Türkiye’nin ‘gastronomi turizmi’ konusundaki gelişimine ve Türkiye için oluşturulacak ekonomik katma değere odaklanıyor. Bu odaklanmayı, değerli katılımcı ve konularla yerinde gözlemleyecek olan Gazeteci-Yazar Veysel Kavrayan, gözlenimlerini okuyucularına aktaracak. Gastronomi Meraklısı ve Turizm Derneği 2. Başkanı'da olan Veysel Kavrayan; bu tarz zirvelerin, buluşmaların Türkiye için çok önemli olduğunu belirtirken, katkıda bulunan ve bu büyük zirveyi hazırlayan başta TURYİD olmak üzere katkıda bulunanlara teşekkür etti ve başarılar diledi.

Turizm Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD), bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Global GastroEkonomi Zirvesi’nde tüm dünyadan sektör profesyonellerini, gastronomi meraklılarını ve alanında çığır açan isimlerini bir araya getirecek.

Gastronomi Ekonomisi, Gastro Diplomasi, Gastronomi Turizmi ve Sosyal Gastronomi gibi konular, 12 Mart’ta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda, alanında uzman isimlerle masaya yatırılacak.

Türkiye’nin sahip olduğu tarihsel birikimin ve günümüz kültürünün harmanlanmasının bir sonucu olan bu eşsiz mutfağın tüm dünyaya açılması için önemli bir adım olan Zirve ile ülkemizin ‘gastronomi turizmi’ konusundaki potansiyeline odaklanılacak.

‘Gastro Diplomasi’nin ülkemize sağlayacağı ekonomik katma değeri ortaya çıkarmak için için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden TURYİD Başkanı Kaya Demirer, “Türkiye’deki restaurant ve şeflerin dünya standartlarındaki yetkinliklerini biliyor ve gelişimleri için destekliyoruz. Restaurant ihracatı ve Turquality ile sahip olunan potansiyelin yurt dışında da ülkemizin marka değerini artıracağına inanıyoruz. Tüm bu başlıkların sağlam temeller üzerinde yükselmesi; sektörümüz ve ülkemiz için fayda sağlayabilmesi adına bu yıl ikinci kez düzenleyeceğimiz Global GastroEkonomi Zirvesi’nde dünyaca ünlü pek çok ismi ağırlayacak; onların bilgi ve birikimlerinden faydalanırken biz de ülkemizin sahip olduğu değerleri onlarla buluşturma imkânı bulacağız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Kirazlıyayla’da orman katliamı sürüyor: Siyanür Havuzlarının temeli atılmaya başlandı

Kirazlıyayla’da orman katliamı sürüyor: Siyanür Havuzlarının temeli atılmaya başlandı

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız