HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Toprak

Karaosmanoğlu, “Tarımda verim istiyorsak arazilerin toplulaştırılması şart”

Karamürsel’in Fulacık, Çamdibi ve Senetler köylerini ziyaret eden Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Karaosmanoğlu, verimli tarım ve arazi toplulaştırması üzerinde durdu.

21 Şubat 2016 Saat: 13:38
Karaosmanoğlu, “Tarımda verim istiyorsak arazilerin toplulaştırılması şart”
Karaosmanoğlu, “Tarımda verim istiyorsak arazilerin toplulaştırılması şart”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun aralıklarla gerçekleştirdiği köy ziyaretlerinin bu sefer ki durağı Karamürsel oldu. Vatandaşlarla iç içe olan, çalışmaları yerinde gören ve bununla birlikte hayatın her noktasında insanımızın faydasına dokunacak öncelikli işleri planlayan Başkan Karaosmanoğlu, Karamürsel’de meyvecilikle birlikte tarımsal ürünlerin gelişmesi için önemli hatırlatmalar yaptı. Başkan Karaosmanoğlu, “Tarımsal büyümeyi ve verimli ürünlerin alınarak kalkınmayı hepimiz istiyoruz. Bunun olmasını başarmak için arazi toplulaştırılması şarttır. Bu değişim maliyetlerin düşmesi ve kaliteli ürünlerinde dünyaya pazarlanmasına neden olacaktır” dedi.

 

FULACIK, ÇAMDİBİ VE SENETLER KÖYLERİ ZİYARET EDİLDİ

İlçesinde vatandaşların takdirini kazanan, hizmetleriyle ve Büyükşehir Belediyesi ile kurduğu iyi ilişkilerle dikkat çeken Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’da, Fulacık, Çamdibi ve Senetler köylerine yapılan ziyarette Başkan Karaosmanoğlu’na eşlik etti. Kocaeli’nin önemli ve güzel ilçelerinden olan Karamürsel, köylerinde ki yaşam kalitesiyle birlikte meyvecilik yetiştiriciliğiyle de dikkat çekiyor. Toprağının, havasının ve suyun tarımsal ürün yetiştiriciliğine çok uygun olan Karamürsel, son yıllarda attığı güzel adımlarla da bu alanda da söz sahibi olmaya başladı.

 

“TARIMSAL GELİŞME MİLLETİMİZİN GELİŞMESİDİR”

Meyvecilik alanında gerek vatandaş gerekse daha donanımlı yerli firmaların bu anlamda profesyonel yaklaşımları üretime yansımaya da devam ediyor. Bölgede yaşayan köylüler başta olmak üzere, milli ve daha iyi organize olmuş firmalara her türlü desteğin verileceğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kalkınmak, dağru zamanda doğru işle ve profesyonel bakış açısıyla olur. Milletimizin ve bölge halkımızın gelişmesi, tarımsal alanda ki gelişmemize bağlıdır” şeklinde konuştu. Fulacık’da, Feradis Gıda’nın iki bin dönüm arazi üzeri üzerine kurulmuş, bin yüz dönümü dikilmiş araziyi de gezen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, burada gerçekleştirilen çalışmaları çok başarılı buldu. Üretilen ürünlerin dünya pazarlarına dağıtıldığının bilgisini de alan Başkan Karaosmanoğlu, “Gelecek yıllarda tarımsal ürünlerin gücü her şeyden önemli olacak. Gelişmiş ülkeler ve uluslararası firmalar bu alana özenle eğiliyorlar” şeklinde konuştu.

 

“ÖRNEK BİR ÜRETİM MERKEZİ, GURUR DUYDUM”

Karamürsel’in Fulacık köyünde Feradis Gıda’nın kontrollü tarım metoduyla yeni pazarların bulunduğunu ifade eden şirket sahipleri Hüseyin Gülsoy ve Şadi Akman, “Dünya pazarlarına ulaşmak için bizler yoğun çalışıyoruz. Üretilen ürünler bahçeden çok uzak pazarlara havayolu ile ulaştırmaktayız. Karamürsel’in elması, kirazı, Japon eriği gibi onlarca ürünü dünyanın en uzak ülkelerine satıyoruz. Ortaya çıkan meyvelerimizin yüzde altmışı iç pazar yüzde kırkı ise yurt içinde tüketilmektedir. Bizler şehrimiz ve ilçemiz adına çok gururluyuz. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza da arazi toplulaştırılmasını bizlerde öneriyor, ortaya çıkan meyvelerinde büyük katma değer olarak kendilerine döneceğini ifade etmek isteriz” açıklamasını yaptılar. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da gezdiği ve incelediği alan için, “Örnek bir üretim merkezi olmuş. Sizlerle gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Büyükşehir Belediyesi olarak köylerimizde yaşayan insanımıza tarımda ve hayvancılıkta destekler veriyoruz, vermeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
5 Ton Zayıfladılar, 5 Milyon Adımı Farkındalık İçin Attılar

5 Ton Zayıfladılar, 5 Milyon Adımı Farkındalık İçin Attılar

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız