saadet partisi

HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Toprak

Kandıra’nın verimli toprakları suyla buluşuyor

Kandıra’nın verimli toprakları Deliveli, Çalyer, Ağaçağıl ve Kubuzcu mahallelerindeki tarım arazileri suyla buluşuyor.

24 Temmuz 2016 Saat: 13:35
Kandıra’nın verimli toprakları suyla buluşuyor
Kandıra’nın verimli toprakları suyla buluşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’nın Çalyer, Deliveli, Ağaçağıl ve Kubuzcu mahallelerinden geçen Koca Deresi’ndeki suyu, sulama kanallarıyla toprak ve tarımla buluşturuyor. Sulama kanalları sayesinde 2 bin dönüm tarım arazisi suyla buluşup, tarım arazilerinin verimi ve vatandaşların geçim kaynakları artacak.

AĞUSTOS AYINDA TAMAMLANIYOR

Büyükşehir Belediyesi köylere sağladığı tarımsal hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje yürütülüyor. Kandıra’ya bağlı Çalyer, Deliveli, Ağaçağıl ve Kubuzcu mahallelerinden geçen Koca Deresi’ndeki suyu tarımsal sulama kanalları ile tarım arazileriyle buluşturmayı hedefleyen projenin Ağustos ayında tamamlanması planlanıyor                  

ÜRETİMİ ARTIRACAK

Tarımsal Sulama Kanalları Projesi ilekırsalda oturan vatandaşların hayvansal ve tarımsal faaliyetlerde bulunmaları sağlanacak. İlave istihdamın oluşacağı proje sonucunda, kırsal alanda gelir dağılımının düzelmesi, birim alandan birden fazla ürün alınmasına imkan sağlanması ve üretimin çeşitlenmesini gerçekleşecek. Sulama kanalları ile 2 bin dönüm tarım arazisi suyla buluşturulacak. Proje kapsamında üreticilere; seracılık, sebze ve meyve yetiştiriciliği ile hayvancılık konularında eğitim verilecek.

 

2 BİN METRELİK SULAMA KANALI Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Koca Deresi’nden alınan suyun tarım arazilerine ulaşmasını sağlayacak kanal yapımı çerçevesinde,1000 metre trapez kanal,  250 metre koruge boru ve1700 metre U kanalimalatı yapımı gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında imalatı tamamlanan 2000 metrelik sulama kanalı ise çiftçilerin hizmetine girdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

Nazım Hikmet’in İstanbul Kadıköy’de yaşadığı evin SESSİZ ÇIĞLIKLARI…

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız