HABER ARŞİVİ

Lütfen Bir Tarih Seçiniz

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

525581 Nüfuslu Halk Üniversitesi KO-MEK'ten Renkli Festival

“KO-MEK ile Gönülden Renkler” teması ile yola çıkan KO-MEK, 14. Dönem Genel Sergi Festivali’ni Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı’nda muhteşem bir törenle açtı.

9 Haziran 2018 Saat: 22:22
525581 Nüfuslu Halk Üniversitesi KO-MEK'ten Renkli Festival
525581 Nüfuslu Halk Üniversitesi KO-MEK'ten Renkli Festival

14 yıldır Kocaeli’nin dört bir yanında yüzbinlerce kursiyere eğitim veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları, bu yılsonunda da genel sergisini muhteşem bir törenle açtı. ‘KO-MEK ile Gönülden Renkler’’ temalı Genel Sergi ve Festivali’nin açılışı Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Açılışta birbirinden güzel renklerden oluşan binlerce el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

 

GENİŞ KATILIM

KO-MEK Genel Sergi ve Festival açılış programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezar Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaeli il Müftüsü Yusuf Doğan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Ak Parti İl Kadın Kolları başkanı Serpil Yılmaz, Ak Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Recep Yıldız, KADEM Kocaeli Temsilcisi Berna Abiş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kurum Müdürleri, KO-MEK birim sorumluları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

TURGAY GÜLER DÜNÜ BUGUNU ANLATTI

Sergi açılışı öncesinde gazeteci Turgay Güler katılımcılara bir seminer verdi. Türkiye’nin dünü ve bu gününü anlatan Güler, “Geçmişte yaşanan ekonomik ve siyasal sıkıntılar artık günümüzde yaşanmıyor. Türkiye çok güzel bir döneme girdi ve daha da güzel günler bizi bekliyor” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU, KO-MEK BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılışta konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, konuşmasına KO-MEK’ten övgü dolu sözlerle bahsederek başladı. KO-MEK’in bir halk üniversitesi olduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, “buraya gelen vatandaşlar hem stres atıyor hem de ilgi duyduğu alanda eğitimini alarak kendini geliştiriyor. 14 yıldır yapılan çalışmalarla KO-MEK bizim adeta gözbebeğimiz oldu” diye belirtti.

 

24 HAZIRAN SECİMLERİNE DEĞİNDİ

24 Haziran seçimlerinin önemine değinen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu “çok kısa sürede Türkiye’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan öncülüğünde büyük işler başardık. Allah nasıp ederse 24 Haziran seçimlerinde de özgür irademizle sandığa giderek yine hayırlı bir sonuçla sandıktan ayrılacağız”  Tüm vatandaşların sandığa sahip çıkması gerektiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, KO-MEK kurslarına katılan tüm kursiyerleri tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

KATIRCIOĞLU “ÜRÜNLER BENİ GURURLANDIRDI”

Daha sonra konuşan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise KO-MEK kurslarının önemine değinerek; “KO-MEK’ler adeta birer eğitim yuvası. Sergiyi gezdiğimde gördüğüm ürünler beni gururlandırdı diyerek” tüm kursiyerleri tebrik etti.

 

KO-MEK BOHCASI VE KO-MEK VEFASI ÜRÜNLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Konuşmaların sonunda KO-MEK’te birlikteliğin ve paylaşmanın sembolü haline gelen “KO-MEK Bohçası” yakın zamanda düğünü olacak olan kursiyerimize Başkan Karaosmanoğlu tarafından hediye edildi. Açılışta ayrıca KO-MEK Vefası projesi kapsamında hazırlanan ürünler ihtiyaç duyulan kurumların temsilcilerine teslim edildi.

 

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALDI

Açılışta ayrıca Başkan İbrahim Karaosmanoğlu KO-MEK tarafından düzenlenen Resim ve Kur’an-ı Kerim Güzel okuma branşında dereceye giren kursiyerlere ödülleri verildi. Ödül töreninin ardından protokol tarafından açılış kurdelesi kesilerek serginin açılışı gerçekleştirilmiş oldu.

 

KO-MEK ile Gönülden Renkler teması ile 14. Kez kapılarını açan KO-MEK Genel Sergi festivali kapsamında iftar programı da gerçekleşti. 6 bin davetli hep beraber iftar açtı. İftarın ardından KO-MEK usta öğreticilerinden oluşan tasavvuf gurubu seslendirdiği eserlerle gönüllerin pasını sildi.

 

SERGİ 3 GÜN BOYUNCA AÇIK KALACAK

3 gün boyunca ziyarete açık olacak olan KO-MEK Genel Sergi ’sini saat 16:00 ile 23.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
5 Ton Zayıfladılar, 5 Milyon Adımı Farkındalık İçin Attılar

5 Ton Zayıfladılar, 5 Milyon Adımı Farkındalık İçin Attılar

 

Eko Yaşam Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız